Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

GeoExpedice BALKAN 2012

6. den: Bulharsko

  6. den: Bulharsko   

 28. 6.  Silistra - Harmanli 403 km

Bulharsko - země objížděk

 

 

Hned ráno nalezneme v bulharské Silistře 5 keší, u starého dopravního letadla TU 134, na náměstí nebo v ruinách starého města.

 

 

 

 

První keš na hranicích u dopravního letadla Tupolev TU 134 v barvách bulharské společnosti Balkán.

 

 

 

 

 

 

 

Na náměstí v centru Silistry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruiny starého města u Dunaje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavním cílem dnešního dne bylo dostat se co nejblíže tureckým hranicím, do města Harmanli. Trasa vedla přes města Šumen a Veliki Preslav, horský průsmyk Varbiski a dále přes města Sliven a Jambol. Hned po odjezdu ze Silistry se nám povedlo FTF na keši Drive in #17.

Cesta dál ale nepokračovala podle našich představ. Spousta hlavních tahů se teď v Bulharsku totálně opravuje, v praxi to znamená až 70kilometrové objížďky nebo jízda 20kilometrovou rychlostí po vyfrézované vozovce.

 

 

Zde se opravdu rychle jet nedalo.

 

 

 

 

 

 

 

Několikrát musíme operativně měnit trasu.

 

 

 

Levandulové pole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Město Šumen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veliki Preslav.
Je 28. 6. 2012, 12:00,
vzpomínáme na Ondřeje a naše myšlenky míří do Prahy.

 

 

 

 

 

 

 

Za Velikim Preslavem se silnice rapidně zúží. Začínáme pomalu stoupat až do nadmořské výšky 870 metrů do průsmyku Varbiski, který se dá projet jen od května do konce září. Horské výhledy jsou opravdu úžasné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Průsmyk necháváme za sebou a pomalu se blížíme k městu Jambol. Ale opět dálší uzávěra, zajížďka asi 80 kilometrů. Musíme opět, tentokrát v Bulharsku již naposledy, měnit cestu. A to dost radikálně. Jedeme přes města Sliven, Nová Zagora až do Harmanli. 15 kilometrů před tímto městem nás zastavuje policejní hlídka. Nechtějí doklady, jediné, co je zajímá, je samolepka (vigneta) na předním skle. Když vidí, že je platná, můžeme jet dále, ale ještě nás upozorní, že nám nesvítí levé brzdové světlo. Na nejbližším možném místě provádíme výměnu žárovky, je to jediná porucha na celé cestě po Balkáně.

 

 

 

 

 

A je to.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist